Drukarnia Wrocław

Drukarnia Wrocław


Usługi poligraficzne obejmują wieloaspektowy zakres usług: druk książek i czasopism, notesów, ulotek, różnorodnych reklam. Takie usługi świadczy drukarnia Wrocław i cieszą dużym zainteresowaniem klientów, ponieważ w dzisiejszych czasach wzrasta zapotrzebowanie na produkty drukowane, co podnosi wymagania dotyczące jakości pracy. Czasem publikacje drukowane muszą być wykonane jak najszybciej i ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym szybkość nie będzie odbywała się kosztem jakości.

Czym są usługi poligraficzne w drukarni we Wrocławiu

Drukowanie obejmuje określone czynności sekwencyjne:

 • Tworzenie układu.
 • Przygotowanie do druku.
 • Przetwarzanie po druku.

Usługi naszej drukarni we Wrocławiu stają się bardziej istotne i poszukiwane, a coraz więcej osób zwraca się do nas z prośbą o wydrukowanie: wizytówek, ulotek, broszur, plakatów, kalendarzy, folderów, prac naukowych, katalogów itp. W obliczu wzmożonej konkurencji staramy się wyróżniać, dlatego posiadamy własny styl i jesteśmy rozpoznawalni na rynku poligraficznym.

Rodzaje usług poligraficznych w drukarni we Wrocławiu

Usługi poligraficzne znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach: w biznesie, naukach politycznych i marketingu. Wyróżniamy następujące rodzaje usług poligraficznych: ulotki i broszury, papier firmowy, zeszyty, teczki i koperty. Również w drukarni można zamówić kalendarze, wizytówki i etykiety.

Świadczone usługi:

 • Papier firmowy może zawierać: logo, nazwę firmy i dane kontaktowe.
 • Ulotka: dostępne są ulotki informacyjne i promocyjne. Wykonywane są w wysokiej jakości. Często w reklamach wykorzystuje się ulotki, aby zwrócić uwagę na określone produkty lub usługi.
 • Broszura to arkusz papieru złożony na kilka warstw i zawierający określone informacje. Broszury wykorzystywane są w reklamach, na wystawach, w biurach firm. To produkt drukowany składający się z kilku arkuszy papieru. Są połączone klejem lub sprężyną. Na przykład broszury są wykorzystywane przez różne firmy w celu zapoznania klientów z ich nowymi produktami. Wykorzystywane są również na konferencjach naukowych, seminariach.
 • Kalendarz to produkt drukowany z siatką kalendarza, dostępny w różnych typach i formatach. Na przykład są kalendarze biurkowe i ścienne, kieszonkowe, klapkowe itp.
 • Wizytówka to mały prostokątny arkusz wykonany z różnych materiałów: kartonu, plastiku lub drewna. Wizytówka może zawierać informacje o konkretnej osobie, firmie lub informacje o usłudze.
 • Folder to produkt drukarski używany do dokumentów. Zazwyczaj foldery są tworzone w stylu firmowym w formacie A4.
 • Notatnik zawiera pewną liczbę kartek papieru, które są połączone klejem, nitką lub sprężyną. Arkusze notesów mogą mieć różne rodzaje, formaty i kolory.
 • Koperta to produkt drukarski, w którym często przechowuje się lub wysyła papiery i dokumenty. Koperty mogą być różnego rodzaju.
 • Etykiety zawierają informacje o produkcie. Na przykład otwierając własną markę odzieżową, musisz najpierw wymyślić nazwę, stworzyć logo i wydrukować etykiety. W tym celu przedsiębiorcy zwracają się do naszej drukarni we Wrocławiu.

Rodzaje usług poligraficznych naszej drukarni we Wrocławiu

 • Tworzenie projektu – zastanawiamy się nad indywidualnym ciekawym projektem, wszystkie etapy prac realizujemy w bliskim kontakcie z klientem. Wszystkie elementy graficzne i kolorystyczne komponujemy w plik.
 • Projekt logo – tworzymy indywidualne logo, które zapada w pamięć potencjalnego klienta.
 • Redakcja istniejącego materiału – jeśli klient posiada własny materiał, przeprowadzamy edycję i dalszy druk.
 • Wszystkie rodzaje nadruku – wykonujemy na zlecenie klienta.
 • Laminowanie – taką obróbkę dekoracyjną materiału wykonujemy przy użyciu wysokiej jakości materiałów.

Z usług często korzystają różne firmy, organizacje handlowe, przedsiębiorcy. Pomagamy doprowadzić produkty do najwyższej jakości.

Obróbka produktów drukowanych

Obróbka podrukowa produktów poligraficznych i promocyjnych składa się z kilku etapów. Po wydrukowaniu specjaliści z naszej drukarni cyfrowej Webadruk we Wrocławiu https://webadruk.pl/ dalej pracują nad produktem i dopiero po zakończeniu wszystkich niezbędnych czynności produkt dociera do klienta. Należy zauważyć, że czas produkcji produktów jest inny. Obróbka po druku zależy bezpośrednio od materiału, z którego wykonany jest produkt.

Dla prawie każdego produktu wykonywane jest cięcie, to pomaga uzyskać dokładny wygląd i wielkość drukowanych produktów, a także usunąć białe marginesy. Czasami na jednym arkuszu znajduje się kilka produktów, które trzeba od siebie oddzielić. Nazywa się to cięciem produktów drukowanych.

Drukarnia WrocławIstnieją rodzaje produktów poligraficznych, które mają specjalną linię wciskaną we wgłębienie. Usługa bigowania przedłuża żywotność produktu. W miejscach zagięcia papieru nie pęka, a farba nie psuje się. Bigówka może być również stosowana na powierzchniach  laminowanych. Składanie polega na zastosowaniu linii składania do papieru, aby nadać mu kształt. Często składanie odbywa się na papierze o średniej twardości, a jeśli papier jest bardzo gruby, to najpierw trzeba zrobić bigowanie.

Zszywanie to metoda łączenia arkuszy. Istnieje kilka rodzajów broszur: ze wspornikiem, klejenie bezszwowe. Tłoczenie folią to metoda nanoszenia wzoru lub napisów na powierzchnię papieru. Używamy folii do ozdabiania wizytówek. Istnieje możliwość wykonania w różnych kolorach. Zaokrąglanie rogów. Często krawędzie drukowanych produktów są bardzo ostre, co sprawia, że nie nadają się do użytku lub mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Aby produkt wyglądał schludnie, bezpiecznie i praktycznie, wykonuje się zaokrąglenia na rogach. Laminowanie produktów drukowanych odbywa się w celu ochrony przed wpływami zewnętrznymi. Istnieje kilka rodzajów laminacji: laminacja błyszcząca poprawia obraz, daje kontrast i nasycenie kolorów. Matowa laminacja sprawia, że obraz jest głęboki i obszerny.