Ile kosztuje wstawienie zęba 1? - Najważniejsze informacje

Ile kosztuje wstawienie zęba 1? – Najważniejsze informacje


Ile kosztuje wstawienie zęba 1? – Najważniejsze informacje: zastanawiasz się co można zrobić, aby móc cieszyć się ponownie pięknym i efektownym uśmiechem? Jeżeli tak to dobrze trafiłeś, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie szereg informacji odnoszących się do implantów zębowych. Implanty zębowe w chwili obecnej cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ ich ceny są stosunkowo tańsze, niż jeszcze kilka lat temu. Aczkolwiek należy pamiętać, że nie każdy może taki zabieg u siebie w jamie ustnej wykonać, bowiem istnieje do tego pewne przeciwwskazania, których nie należy w jakikolwiek sposób lekceważyć.

Należy również dodać, że implanty zębowe w https://doboszimplanty.pl/cennik/ cieszą się również dużą popularnością również z wielu innych przyczyn, a można do nich zakwalifikować między innymi to, iż w obecnych czasach sztuczne zęby są wykonywane wyłącznie z produktów najwyższej jakości, które z pewnością każdemu przypadną do gustu. W niniejszym artykule chcielibyśmy przede wszystkim skupić się na aspekcie tego, ile kosztuje wstawienie zęba 1, ale również skupimy się na wielu innych, równie ważnych aspektach odnoszących się do wszczepiania implantów zębowych. Jesteśmy przekonani, iż wszelkie informacje przez nas przedstawione będą dla Państwa bardzo atrakcyjne i pomocne. Zapraszamy!

Dlaczego nie każda osoba może wszczepić sobie implanty zębowe w jamę ustną?

Ranking implantów zębowych – najważniejsze informacjeNie każda osoba może wszczepić sobie implanty zębowe w jamę ustną, ponieważ wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim szereg różnorodnych przeciwwskazań, do których w odpowiedni sposób trzeba się stosować. Bowiem, jeżeli zdecydujemy się na wykonanie takiego zabiegu wiedząc, że posiadamy pewne predyspozycje, które tego zabraniają, to możemy mieć pewność, że pojawią się w stosunku naszego zdrowia różnorodne komplikacje zdrowotne, jak również będzie istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, iż wszczepione implanty zębowe się po prostu nie przyjmą. Dlatego, jeżeli chodzi o kwestię przeciwwskazań odnoszących się do przeprowadzenia zabiegu, jakim jest wszczepienie implantów zębowych, należy tutaj wymienić między innymi aspekty jak:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • borykanie się z problemem nowotworów
 • borykanie się z problemem złego krążenia krwi
 • borykanie się z problemem nadciśnienia
 • borykanie się z problemem różnorodnych chorób serca
 • występowanie miażdżycy
 • zbyt młody wiek
 • borykanie się z chorobą alkoholową
 • zażywanie różnorodnych narkotyków
 • palenie papierosów
 • występowanie chorób związanych z dziąsłami
 • jak również występowanie chorób związanych z zanikaniem, bądź nie wystarczającą ilością tkanki kostnej w naszej jamie ustnej

Co przyczynia się do wypadania zębów?

Do wypadania zębów przyczynia się wiele czynników, nie tylko tych zewnętrznych, ale przede wszystkim wewnętrznych. Otóż, jeżeli chodzi o zewnętrzne przyczyny wypadania naszych naturalnych zębów to możemy do nich zakwalifikować między innymi takie kwestie jak: wypadki komunikacyjne, jak również nieumiejętne przeprowadzenie różnych zabiegów stomatologicznych wykonywanych przez dentystów w naszej jamie ustnej. Z kolei do czynników wewnętrznych należy zaliczyć między innymi takie aspekty jak: osuwanie się szyjek zębowych, starość, zanikanie tkanki kostnej, ale również występowanie różnego rodzaju nowotworów. Do przyczyn wypadania zębów można zakwalifikować również takie aspekty jak: częste spożywanie narkotyków, częste spożywanie alkoholu, zła higiena jamy ustnej, jak również próchnica. Aczkolwiek należy pamiętać przede wszystkim o tym, iż powyżej przedstawione przykłady wypadania zębów są wyłącznie przykładami występującymi najczęściej, bowiem jak powszechnie wiemy zdarza się o wiele więcej sytuacji, podczas których możemy stracić swoje własne zęby. 

Ile wynosi koszt wstawienia sztucznego zęba “jedynki”?

Jeżeli chodzi o aspekt wstawienia sztucznego zęba “jedynki” to trzeba powiedzieć, iż koszt takiego implantu będzie różnił się od tego, na jaki rodzaj danego implantu się zdecydujemy. Bowiem, jeżeli będziemy zainteresowani wszczepieniem implantu zębowego tytanowego to musimy się liczyć z kosztem około 1700 złotych, ale jeżeli zdecydujemy się na wszczepienie implantu zębowego cyrkonowego to musimy się liczyć z kosztem około 2400 – 2500 złotych. Oczywiście ostateczna cena za wszczepienie danego implantu zębowego zależy również od tego, u jakiego lekarza stomatologa będziemy dany zabieg wszczepienia implantów zębowych wykonywali. Bowiem trzeba pamiętać o tym, iż im większe doświadczenie ma dany specjalista i im większą renomą się cieszy to wtedy musimy się liczyć ze znacznie większą ceną przeprowadzenia takiego zabiegu, jakim jest wszczepienie implantu zębowego do naszej jamy ustnej. 

Jakie mogą być powikłania utraty naturalnego uzębienia?

Otóż, jeżeli chodzi o kwestię powikłań związanych z utratą naturalnego uzębienia to trzeba powiedzieć przede wszystkim to, iż w przypadku, gdy taka sytuacja nastąpi należy się liczyć między innymi z możliwością pojawienia się takich powikłań jak: wystąpienie różnorodnych stanów zapalnych, pojawienie się skrzywionego zgryzu, pojawienie się niewyraźnej wymowy niektórych sylab, jak również zapadnięcie się polików w obszarze ust.