Ile procent bierze lombard

Ile procent bierze lombard


Lombard jest to miejsce, w którym można dokonać: skupu rowerów, skupu telefonów, skupu laptopów, skupu złota, a nawet skupu mieszkań. Ile procent bierze lombard? Pożyczkę lombardową może otrzymać każdy, kto ma w swoim posiadaniu przedmiot określonej wartości, pozwalającej na otrzymanie pożyczki. W związku z tym, im dana rzecz jest więcej warta, tym na większą sumę pieniędzy możemy liczyć ze strony lombardu. Lombardy coraz częściej świadczą swoje usługi również za pomocą internetu, a oznacza to nic innego, że dany klient, który jest zainteresowany uzyskaniem pożyczki lombardowej może tego dokonać przez potrzeby wychodzenia z domu.

Wiele osób w dalszym ciągu dość sceptycznie patrzy na pożyczki lombardowe, aczkolwiek jak wskazują statystyki wiele osób również się do nich coraz częściej przekonuje. Dzieje się tak, ponieważ aby móc uzyskać taką pożyczkę należy spełnić wyłącznie minimum formalności, a pieniądze wypłacane są niemal natychmiastowo. W artykule tym chcemy Państwu przedstawić kilka ważnych informacji odnoszących się do funkcjonowania lombardów, jak również do tego, jaki procent bierze lombard za świadczone przez siebie usługi.

Czy lombard się opłaca?

Lombard jest miejscem, w którym można uzyskać pożyczkę pod zastaw określonych przedmiotów, które posiadają pewną wartość. Do uzyskania pożyczki lombardowej potrzebne jest spełnienie minimum formalności, do których trzeba zakwalifikować posiadanie ważnego dowodu tożsamości, aczkolwiek nie musi być to dowód osobisty, może być takim dokumentem też prawo jazdy oraz paszport. Ważne jest jedna, aby dokument potwierdzający naszą tożsamość posiadał nasze aktualne zdjęcie. Lombardy udzielające pożyczek pod zastaw swoim klientom nie sprawdzają takich osób w bazach różnorodnych biur informacji gospodarczych, jak również nie sprawdzają aktualnej sytuacji kredytowej pożyczkobiorców. Oczywiście można to uznać za duży plus, aczkolwiek wiążą się z tymi zaletami również pewne wady pożyczek lombardowych. A do wad tych trzeba zaliczyć w szczególności: wysokie oprocentowanie, wysoką prowizję, jak również krótki czas na spłatę całego zobowiązania finansowego. Poruszając kwestię oprocentowania pożyczek lombardowych trzeba zaznaczyć przede wszystkim to, że kwota ta wynosi około sześćdziesięciu procent wartości pożyczonych pieniędzy, jest więc to stosunkowo duża kwota, a na pewno o wiele wyższa, niż oprocentowanie proponowane przez banki i różnorodne parabanki. Trzeba też powiedzieć, iż pożyczki lombardowe charakteryzuje się również tym, że są udzielane na zasadzie krótkoterminowej. Przez krótkoterminowy okres spłaty zobowiązania pobranego w lombardzie należy rozumieć zazwyczaj czas trzydziestu dni od momentu zawarcia umowy.

Co zrobić, gdy nie będę w stanie spłacić pożyczki lombardowej na czas?

W sytuacji, gdy jakakolwiek osoba nie będzie w stanie spłacić pożyczki lombardowej na czas może skorzystać z przedłużenia terminu płatności o kolejne trzydzieści dni. Przy czym przedłużenie takiej pożyczki nie jest w żadnym lombardzie darmowe. I kosztuje zazwyczaj około 10-15% wartość udzielonej pożyczki. Wpłata takiej kwoty nie przyczynia się do zapłaty częściowej na rzecz kapitału, ale tylko jest ona niezbędna, aby móc wydłużyć swój termin spłaty. W sytuacji, gdy termin spłaty nie zostanie dotrzymany, to przedmiot, który został zastawiony przechodzi w pełne prawa lombardu, który ma następnie możliwość wystawienia takiej rzeczy na sprzedaż. Oczywiście w takiej sytuacji odzyskanie takiej rzeczy nie będzie już dla pożyczkobiorcy możliwe, chyba że sam ją wykupi, ponieważ taka ewentualność również istnieje.

Jakie przedmioty najczęściej przyjmuje lombard pod zastaw?

Jeżeli chodzi o kwestię tego, jakie najczęściej lombard przyjmuje przedmioty pod zastaw to można do nich zakwalifikować przede wszystkim:

 • biżuterię, zarówno tę wykonaną ze srebra, jak również tę wykonaną ze złota
 • laptopy
 • rowery
 • telefony komórkowe
 • sprzęt AGD
 • sprzęt RTV
 • monety
 • antyki
 • dzieła sztuki
 • obrazy
 • rzeźby
 • wartościowe pamiątki rodzinne
 • sprzęt sportowy

Zobacz również:

Czy korzystanie z pożyczek lombardowych się opłaca?

Korzystanie z pożyczek lombardowych opłaca się wtedy, jeżeli chcemy uzyskać dodatkowy zastrzyk gotówki przy spełnieniu minimalnych formalności i w krótkim czasie. Z kolei, jeżeli chodzi o kwestię kosztów związanych z pozyskaniem takiej pożyczki to aspekt ten przedstawia się trochę gorzej. Dzieje się tak, gdyż pożyczki lombardowe są uznawane za najdroższe, jeżeli chodzi o kwestię pożyczania pieniędzy.

Kto może wziąć pożyczkę lombardową?

Pożyczkę lombardową może wziąć każdy, kto skończył 18. rok życia. Bez względu na to, czy jest to osoba zadłużona, figurująca w różnorodnych bazach dłużników, czy też nie. Gdyż lombard, jako instytucja finansowa nie ma możliwości zweryfikowania takiego faktu, jak również nie ma możliwości sprawdzenia aktualnej sytuacji finansowej swojego pożyczkobiorcy. Wszystko to sprawia, że lombardy cieszą się aż tak dużą popularnością wśród swoich klientów.