Jak usunąć klej z wykładziny dywanowej

Jak usunąć klej z wykładziny dywanowej


Dzisiejszy motyw powinien być prosty, przynajmniej o tym myśleliśmy kupując mieszkanie. Nie wykuwaj starych płytek, nie wyrywaj paneli, ani nie szlifuj starych nierównych desek. Okazuje się jednak, że nie jest to prosty temat. Klej przyklejony do dywanu zniknął bez problemu, ale w wielu miejscach nadal przylega do podłogi warstwą „włosia”. Z tego powodu nasza podłoga stała się niezwykle wyboista i wszędzie są nieprzerwane góry linoleum. Jak usunąć klej z wykładziny dywanowej?

Zdarza się, że podczas układania wykładziny dywanowej obiektowej trudno jest usunąć klej, a jest to zwykle problem wymagający rozwiązania. Zdarza się też, że próba mechanicznego usunięcia uporczywych plam tylko pogorszy sytuację i zniszczy nasz ulubiony dywan czy dywanik. W tym artykule przedstawimy kilka wygodnych metod czyszczenia dywanów przy użyciu suchego kleju.

Profesjonalne produkty chemiczne

Niestety nierzadko zdarza się, że te metody są konieczne, domowe sposoby nie usuwają całkowicie kleju. Następnie musisz użyć profesjonalnych środków chemicznych,. Jednym z takich preparatów jest zmywacz kleju montażowego DR-6. To profesjonalny produkt, który nie uszkodzi powierzchni i dokładnie wyczyści nasze dywany. Rozwiązanie polegające na pokryciu podłoża włókninami, takimi jak juta, dywan czy wykładziny na podłogę, ma rozwiązanie związane z zaletami miękkości i delikatności podłoża, a jednocześnie szybsze jest również stosowanie takich wykładzin, co oznacza, że jego części należy na chwilę usunąć z podłogi. Jeśli stosujemy standardowe techniki pracy, operacja ta nie należy do najłatwiejszych. Jak przeszlifować dywan papierem ściernym? Tak samo jak linoleum. Narzędzie to charakteryzuje się ostrą postrzępioną strukturą, dzięki czemu może przeciąć podłoże, więc usunięcie wykładziny czy wykładziny obiektowej PCV nie będzie stanowić większego problemu. Takim rozwiązaniem jest zastosowanie krążków i segmentów z ząbkowanego diamentu polikrystalicznego. Jako materiał używany w tokarkach ma doskonałą odporność na zużycie.

Jak wybrać najlepsze narzędzie do usuwania dywanów?

Przede wszystkim waga maszyny i grubość kleju pod powłoką to dwa kluczowe czynniki, które decydują o wielkości i liczbie elementów w sekcji usuwania dywanu lub wykładziny. Zadzwoń do eksperta w dziale obsługi klienta, w sklepie z takimi produktami a wspólnie wybierzecie najlepsze rozwiązanie do usunięcia i wyszlifowania kleju, resztek wykładzin i dywanów.

Powód trudności Przykład elementu: Wielowarstwowy dywan resztkowy. Okazuje się, że przy próbie usunięcia starego dywanu pęknie, rozwarstwia się lub pęknie, Sposób mocowania podłogi, rodzaj użytego kleju. Jeśli rodzaj zastosowanego kleju nie jest odpowiedni do rodzaju wykładziny podłogowej, jego usunięcie lub zneutralizowanie może być trudne, Technologia wklejania. Dzięki tak zwanemu typowi wykładziny dostosowanej mamy znacznie mniej problemów z odklejaniem, ale w innych przypadkach jest inaczej. Rodzaj i stan podłoża pod wykładziną. W zależności od tego, na jakiej powierzchni wykładzina obiektowa jest umieszczona, może to powodować inne rodzaje problemów. Jeśli dywan jest prawidłowo ułożony na podłodze, należy go usunąć po przeszlifowaniu, odkurzeniu i nałożeniu podkładu Spokojnie. Interesujące jest jednak to, że zazwyczaj najtrudniejszą rzeczą jest usunięcie słabej jakości dywanów z dobrych podłóg, a najłatwiejszym sposobem jest usunięcie dobrej jakości dywanów ze złych powierzchni.

Metoda usuwania okrywy

Jednym ze sposobów usunięcia starej wykładziny obiektowej jest ręczne oderwanie. Ta metoda jest odpowiednia głównie dla powierzchni, które nie są zbyt duże. Za pomocą noża pociąć zużytą wykładzinę na równoległe paski o szerokości 10 cm. Chwytamy (można użyć specjalnego chwytaka) punkt początkowy tego pasa i próbujemy go całkowicie oderwać. Następnie jeden po drugim odrywaliśmy dywan. Ponieważ siła potrzebna do wykonania tych czynności jest stosunkowo niewielka, nie ma tutaj problemu uszkodzenia podłoża Jednak gdy powierzchnia starej farby jest duża lub efekt łuszczenia ręcznego nie jest dobry, warto zastosować metody mechaniczne. Służą do cięcia podszewki tej maszyny i nazywane są ściągaczami. Te urządzenia wykorzystują specjalne noże do cięcia połączeń klejowych. Mają różne noże kątowe i regulowaną wysokość pręta. Tą metodą powinniśmy również na początku pociąć dywan na paski.

Najpierw przesuń nożyczki obieraczki do dołu. Rozmiary i wydajność tej maszyny są bardzo zróżnicowane, od małych do wielkopowierzchniowych urządzeń samojezdnych. Jeżeli rzadko wykonujemy czasowe czynności związane z usuwaniem wykładziny na podłogę, polecamy skorzystanie z wypożyczalni sprzętu lub profesjonalnych usług firmy. Oprócz metody mechanicznej możesz wypróbować również inną metodę. Zastosowana zostanie soda kaustyczna lub rozpuszczalnik. Ten rodzaj działania jest skuteczny i bezpieczny tylko wtedy, gdy określimy rodzaj i skład materiału montażowego odrywanej wykładziny. Po zdjęciu starej wykładziny podłogowej warto ocenić stan podłoża. Jeśli są na nim luźne i popękane elementy, należy go zaktualizować przed nałożeniem nowej warstwy wykończeniowej. Resztki i resztki kleju ze starej podłogi można usunąć szerokim metalowym skrobakiem, najlepiej zamocowanym skrobakiem.