Jaki karton do przeprowadzki?

Jaki karton do przeprowadzki?


Jaki karton do przeprowadzki? Czy powinieneś kupić nowe lub wielokrotnego użytku pudełka do przeprowadzki? Jaki jest najlepszy rozmiar pudełka do przeprowadzki? Ile powinny ważyć pudła do przeprowadzek? Używane pudełka są bezpłatne, ale mogą nie zapewniać stałej wytrzymałości lub rozmiaru, co czyni je świetną opcją pakowania. Należy również pamiętać, że kartony z czasem ulegają zniszczeniu, jeśli są przechowywane przez dłuższy czas, ponieważ pluskwy i pchły atakują kartony.

Oczywiście przesiąknięte wodą ruchome pudła zostały uszkodzone, a ogólna wytrzymałość została znacznie zmniejszona. Dlatego nie należy używać kartonów przechowywanych w wilgotnym środowisku. Przeprowadzki biur, przeprowadzki firm czy przeprowadzki międzynarodowe idą w parze z wysyłką mebli. Ceny rozbiórki mogą być wyższe, ponieważ firmy te odpowiadają za każdy szczegół projektu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kartonach

Jaki karton do przeprowadzki?
Jaki karton do przeprowadzki?

Najsłabszą częścią używanej tektury jest szew, w którym tektura jest sklejana. Z biegiem czasu klej degraduje się i staje się słabym punktem w strukturze kartonu. Mocniejsze kartony dwu- i trójwarstwowe, zwykle łączone na wspólnej krawędzi, są mniej podatne na ten potencjalny problem. Najlepiej kupić zupełnie nowe pudełko do przeprowadzki. Zapewni to dobrą jakość i standardowy rozmiar. Firmy przeprowadzkowe użyją standardowych rozmiarów pudełek podczas obliczania wielkości Twojej przeprowadzki.

Pamiętaj, że korzystanie z niestandardowych pudeł może oznaczać, że nie wszystkie Twoje rzeczy zmieszczą się w ciężarówce w dniu przeprowadzki. W świecie perfekcyjnych przeprowadzek każdy profesjonalny pakowacz powie Ci, że każde pudełko powinno być fabrycznie nowe i super trwałe. Ale w rzeczywistości możesz mieć mieszankę nowych i starych pudeł, w zależności od tego, co zamierzasz w nich zapakować i budżetu na materiały do ​​​​pakowania. Grubość kartonowych ścian określi wytrzymałość pudełka i stopień ochrony zawartości.

Najlepiej użyć tektury trójwarstwowej do delikatnych przedmiotów i dwuwarstwowej do przedmiotów wymagających mniejszej ochrony. Pamiętaj, im sztywniejsza skrzynia, tym lepiej będzie pasować do ciężarówki. Oznacza to mniejsze ryzyko uszkodzenia przez zgniecenie podczas przenoszenia, transportu lub przechowywania. Inwestowanie w najlepsze pudła do przeprowadzek, na jakie Cię stać, jest warte swojej ceny.

Obowiązujący karton

Istnieje wiele różnych pudeł przeznaczonych do określonych przedmiotów: pudełka do szafy (wraz z drążkami na wieszaki), pudełka na telewizor (z dodatkową ochroną ekranu) oraz pudełka na ramki do zdjęć/lustr, które rozszerzają się, chroniąc cenne dzieła sztuki. Zapytaj swoją firmę przeprowadzkową lub wyszukaj w Internecie, czy potrzebujesz tego typu pudełek, ale znowu zależy to od budżetu i kwoty, którą możesz wydać na takie przedmioty.

Rozważ również pudełka z przegrodami ochronnymi do przechowywania przedmiotów, takich jak szklanki, talerze, a zwłaszcza butelki wina. Chociaż zwiększy to początkowy koszt, nie przeważy kosztu wymiany zepsutych lub uszkodzonych przedmiotów ani smutku związanego z brakiem wystarczającej ilości wina, aby wznieść toast po przybyciu do nowego domu!

Jak ciężkie powinny być pudła do przeprowadzki?

Każde pudełko ma określoną maksymalną wagę, jaką może pomieścić. Jednak waga walizki nie może przekraczać 20 kg. Jest bezpieczny dla pudełka i jest bezpieczny także dla Twojej ekipy przeprowadzkowej! Nie zapominaj, że jakość wiązania jest również ważna. Nie ma sensu mieć najmocniejszych pudeł kartonowych i używać taśmy, która nie wytrzyma prawidłowo, pozostawiając cenny ładunek rozsypany na chodniku.

Jeśli kupujesz pudła od firmy przeprowadzkowej, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na jakość i przydatność materiałów opakowaniowych podczas oceniania firmy przeprowadzkowej na stronach z recenzjami. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że masz odpowiednie materiały do ​​pakowania i, co ważniejsze, odpowiednie pudełka do domu, aby zapewnić odpowiednią ochronę twoich przedmiotów.

Różne rodzaje kartonów

Zamawiając materiały do ​​przeprowadzki, pamiętaj, aby kupić wiele małych pudełek. W rzeczywistości zalecamy, aby większość pudełek do przeprowadzki była niewielka. powód? Mniejsze pudła są łatwiejsze do załadunku i przenoszenia podczas przenoszenia. Świetnie nadają się również do przechowywania małych, ale ciężkich przedmiotów, takich jak książki, sprzęt AGD, przybory kuchenne, spiżarnie i inne. Średnie kartony są najczęstszym rodzajem kartonów relokacyjnych.

Pudełko tego rozmiaru jest idealne do wysyłki małych i średnich artykułów gospodarstwa domowego, takich jak garnki, patelnie, wazony, ramki do zdjęć, pluszaki, zabawki, ubrania, pościel i inne. Te pudełka są wystarczająco małe, aby zmieścić się w ciężarówce i wystarczająco duże, aby pomieścić różne artykuły gospodarstwa domowego. Jeśli przeprowadzasz się do małego mieszkania, potrzebujesz tylko kilku dużych pudeł. Ważne jest, aby spakować duże i lekkie przedmioty, takie jak ubrania, poduszki, pościel, koce, papier toaletowy, chusteczki itp. Jeśli pakujesz dużo ciężkich rzeczy do dużego pudła, podniesienie go podczas ruchu może być trudne.