W medycynie estetycznej większość zabiegów nastawiona jest na działanie odmładzające i przeciwzmarszczkowe. Co lepsze kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe dla odmłodzenia skóry twarzy? Do tego celu kosmetolodzy wykorzystują dwie skuteczne i sprawdzone substancje a mianowicie kwas hialuronowy oraz osocze bogatopłytkowe. Sposób podawania tych produktów jest podobny – poprzez iniekcję, ale ich działanie różni się. Czy można jednoznacznie stwierdzić, co lepsze kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe w procesie odzyskiwania młodego wyglądu skóry? Nie można wybrać między jednym a drugim, ponieważ nie stosuje się ich wymiennie, mają inne właściwości i przeznaczenie.
Jak porównać kwas hialuronowy z osoczem bogatopłytkowym?
Robiąc krótkie porównanie zastosowania tych dwóch substancji, należy stwierdzić, że: osocze bogatopłytkowe podane w procesie iniekcji spowoduje ogólną poprawę stanu skóry, spłyci zmarszczki i zadziała odżywczo. Może być ono zastosowane na całej twarzy. Natomiast kwas hialuronowy ma działanie miejscowe i zostaje wstrzyknięty w konkretny obszar skóry (usta, policzki, czoło, żuchwa) spowoduje wypełnienie zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych, wygładzając powierzchnię skóry. Aby uzyskać pełen obraz działania kwas hialuronowego i osocza bogatopłytkowego na skórę twarzy, należy omówić każdą z tych substancji.
Jak działa kwas hialuronowy na skórę twarzy?
Kwas hialuronowy to substancja śluzowa wchodząca w skład większości tkanek organizmu, występuje w wielu płynach i odpowiada za elastyczność skóry, syntezę białek i utrzymanie równowagi wodnej. Ze względu na swoje właściwości regenerujące i stymulujące znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy, będąc częścią metabolizmu komórkowego, jest doskonale przyswajany przez organizm, nie wywołując skutków ubocznych. Zapewnia natychmiastowy efekt, ponieważ bezpośrednio po wstrzyknięciu zmarszczki są wygładzane. Kwas hialuronowy znajdujący się pod powierzchnią skóry dodatkowo stymuluje regenerację, produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do powstania nowych komórek i zwiększenia elastyczności skóry.
Mezoterapia i biorewitalizacja to iniekcyjne techniki odmładzania skóry z użyciem kwasu hialuronowego i zawierających go różnych kompleksów witaminowych. Składnik ten posiada zdolności do przyciągania i zatrzymywania wody, nawilżając skutecznie skórę. Wypełniacze hialuronowe służą do korygowania zmarszczek, kształtowania ust, podkreślania kości policzkowych oraz podnoszenia brwi i owalu twarzy. Ich zadaniem jest modelowanie wyglądu, korygowanie asymetrii rysów twarzy, nawilżanie i odmładzanie skóry. Po podaniu preparatu w naturalny sposób osadza się w tkankach a po chwili jest całkowicie wydalany z organizmu.
Sprawdź również:
- poprawa doznań seksualnych Warszawa https://holisticclinic.pl/oferta/o-shot-orgasm-shot/
- mezoterapia Warszawa https://holisticclinic.pl/oferta/aquagold-fine-touch-mezoterapia-bez-siniakow/
- antyaging Warszawa https://holisticclinic.pl/koniec-z-anti-aging-czas-na-smart-aging/
Jak działa osocze bogatopłytkowe na skórę twarzy?
Plazmolifting czyli podanie w formie iniekcji osocza bogatopłytkowego otrzymanego z krwi osoby poddającej się zabiegowi to skuteczna technika odmładzania skóry twarzy i dekoltu. Niweluje ona niedoskonałości skóry takie jak przebarwienia, blizny (w tym potrądzikowe), rozszerzone pory. Wyraźny efekt odmłodzenia uzyskuje się dzięki temu, że aktywne płytki krwi stymulują komórkową syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – substancji odpowiedzialnych za elastyczność i napięcie skóry. Technologia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego obejmuje wykorzystanie wszystkich zasobów płytek krwi, które mogą odgrywać rolę w aktywacji fibroblastów, syntezie kolagenu i innych składników macierzy zewnątrzkomórkowej, a także w odmładzaniu skóry.
Płytki krwi, są odpowiedzialne za krzepnięcie krwi, ale ich rola w organizmie nie ogranicza się do tego, służą, jako nośniki kolosalnej ilości substancji biologicznie czynnych, w tym czynników wzrostu. Płytki krwi biorą bardzo aktywny udział w regeneracji tkanek. Często określa się je, jako sygnalizujące komórki krwi ze względu na ich zdolność do szybkiej reakcji nawet na drobne uszkodzenia jakiejkolwiek tkanki w organizmie. W tym przypadku są mobilizowane i zagęszczane w miejscu urazu i szybko eliminują uszkodzenie. Takie zabiegi pobudzające są wskazane do redukcji lub całkowitej eliminacji zmarszczek na długi czas. Dzięki działaniu autoplazmy na organizm skutecznie niwelowane są widoczne i ukryte oznaki starzenia się skóry.
W medycynie estetycznej wykorzystywane są ważne funkcje płytek krwi: stymulacja naprawy tkanek, regulacja miejscowej odpowiedzi zapalnej i odporności. Ponadto osocze bogatopłytkowe stymuluje angiogenezę i podział komórek, które biorą udział w naprawie tkanek. Wskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego: zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, łojotok w okresie remisji. Obecność blizn, występowanie rozstępów po odchudzaniu lub ciąży, szorstka, tłusta skóra, trądzik, uszkodzenie skóry spowodowane długotrwałą ekspozycją na słońce, zmarszczki, przebarwienia.
Czy można stwierdzić czy lepszy jest kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe?
Obydwu procedur kosmetologicznych nie da się porównać, ale zachowując pewne odstępy czasu można poddać się zabiegowi z kwasem hialuronowym a następnie z osoczem bogatopłytkowym. Kolejność ich wykonania należy ustalić ze specjalistą. Efektem będzie znaczne spowolnienie starzenia się skóry, jej nawilżenie i odnowienie. Największa różnica polega na tym, że zabieg z kwasem przyniesie szybsze efekty, natomiast z osoczem wymaga czasu, ale za to rezultaty utrzymują się dłużej.