Depilacja laserowa kiedy odrastanie włosów?

Depilacja laserowa kiedy odrastanie włosów?


Depilacja laserowa to metoda nowoczesnej sprzętowej kosmetologii. Depilacja laserowa kiedy odrastanie włosów? Efekt depilacji uzyskuje się poprzez działanie ukierunkowanego impulsu światła o wysokiej częstotliwości na mieszek włosowy. Zawarta w nim melanina nagrzewa się i przez to niszczy mieszek. Efekt nie jest od razu zauważalny, dopiero, po 10-14 dniach, włosy całkowicie wypadną. Ważne! Każda partia ciała może być poddana depilacji z wykorzystaniem lasera.

Czego można spodziewać się po depilacji sprzętowej?

Laserowa technika usuwania niechcianych włosów bije wszelkie rekordy popularności i jest to doskonała metoda z widocznymi rezultatami. Po depilacji laserowej, kiedy odrastanie włosów będzie zauważalne? To, jak szybko pojawiają się pierwsze oznaki owłosienia i jak są wyraźne, zależy od wielu czynników: indywidualnej charakterystyki budowy skóry i mieszków włosowych, regularności i intensywności zabiegów oraz prawidłowej pielęgnacji po zabiegu. Po pewnym czasie te włosy, których mieszki włosowe nie były aktywne podczas zabiegu odrastają, dlatego promień lasera nie mógł ich zniszczyć.

Cechy laserowego usuwania niechcianego owłosienia:

   • Laser reaguje na komórki zawierające melaninę, czyli wiązka może usuwać tylko ciemne włosy, nie radzi sobie z jasnymi i cienkimi włosami
   • Zabiegi rozpoczyna się wraz z zakończeniem okresu dojrzewania, ponieważ w tym okresie włosy mogą rosnąć inaczej, a organizm może reagować nieprzewidywalnie
   • Aby uzyskać efekt punktowy na mieszku, laser potrzebuje łodygi włosa o określonej długości, więc nie należy usuwać niechcianych włosów na tydzień przed depilacją laserową
   • Skuteczność zabiegu zależy od ilości wykonywanych zabiegów, z każdym kolejnym włosów jest coraz mniej.
   • W miarę zmniejszania się ilości włosów potrzebne będą jedynie zabiegi wspomagające – tylko 1-2 razy w roku dla uzyskania idealnej skóry
   • Warto powstrzymać się od opalania 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po depilacji laserowej.

Zalety usuwania owłosienia za pomocą lasera:

   • Bezbolesność. Niektóre kobiety zgłaszały mrowienie i ciepło, ale przyznały, że była to ich pierwsza depilacja laserowa. Następnie nie odczuwają żadnych wrażeń, szczególnie bolesnych.
   • Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Oczywiście tylko wtedy, gdy przestrzega się wszystkich zasad przygotowania do sesji i pod warunkiem, że nie masz przeciwwskazań.
   • Dzięki depilacji laserowej można na zawsze zapomnieć, czym jest wrastający włos

To nie jest pełna lista zalet depilacji laserowej, ale odzwierciedla najważniejsze cechy zabiegu.

Czego należy, a czego nie należy oczekiwać od zabiegu laserowym?

Depilacja laserowa kiedy odrastanie włosów?
Depilacja laserowa kiedy odrastanie włosów?

Najbardziej palącym pytaniem, które dręczy klientów salonów kosmetycznych, jest oczywiście to, czy uzyskany efekt końcowy pozostanie na zawsze. Ale tutaj wymagane jest bardzo ważne wyjaśnienie, bez którego być może powstaje tak wiele mitów na temat procedury. Pozbywanie się włosów na stałe wymaga 4-8 sesji w salonie kosmetycznym, w zależności od strefy, na której wykonywana była depilacja laserowa. Dlatego już po kilku pierwszych zabiegach włosy odrosną. Faktem jest, że laser może niszczyć tylko dojrzałe włosy, w których cebulkach odnotowuje się maksymalną ilość melaniny. Natomiast włosy, które w czasie zabiegu były w fazie uśpienia lub wzrostu, pozostają nienaruszone.

Dlatego potrzeba czasu i kilku powtarzających się zabiegów, aby zniszczyć mieszki włosowe i te włosy. Po tym czasie włosy na depilowanym obszarze nigdy nie odrosną. Wymagana ilość zabiegów dla konkretnej osoby ustalana jest indywidualnie i zależy od cech wzrostu i struktury włosa, grubości włosa, wieku, poziomu hormonów i ogólnego stanu zdrowia. Jednak po 4 zabiegach można już przewidywać całkowity czas trwania terapii laserowej. Pierwsze zabiegi depilacji laserowej wykonywane są najczęściej raz w miesiącu, następnie w miarę spowolnienia wzrostu włosów raz na 6-7 tygodni.

Polecamy uwadze:

Czy tą techniką możliwe jest usuwanie owłosienia bikini? Głębokie czy całkowite bikini?

Depilacja okolic intymnych cieszy się powodzeniem, a to właśnie depilacja laserowa jest najbardziej bezbolesną i najszybszą http://epi-gdansk.pl/depilacja-laserowa-gdansk/ metodą usuwania niechcianego owłosienia z okolic bikini. Nawet całkowita depilacja bikini (krocza i między pośladkami) będzie komfortowa, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Laser nie pozostawia podrażnień i oparzeń na delikatnej skórze okolic intymnych oraz rozwiąże problem wrastających włosków. Zabieg depilacji bikini trwa niecałe pół godziny, a po zakończeniu całej kuracji laserowej możliwe jest pozbycie się niechcianego owłosienia na długi czas.

Po depilacji laserowej, kiedy odrastanie włosów będzie widoczne i w jakim stopniu, zależy od wielu cech organizmu i jakości zabiegu. Kosmetyczka indywidualnie dobiera parametry i ustawienia sprzętu dla uzyskania widocznego i bezpiecznego efektu, opracowuje plan zabiegów. Jeszcze jedno ważne pytanie, często zadawane w salonach kosmetycznych. Czy na twarzy można przeprowadzić depilację laserową? Zabieg może być stosowany na wiele różnych obszarów ciała. Usuwanie niechcianego zarostu jest szczególnie ważne dla mężczyzn, którzy są zmęczeni codziennym goleniem i cierpią na podrażnienia skóry.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl