Ile zarabia SEO copywriter?

Ile zarabia SEO copywriter?


Zarabianie na własny rachunek lub dorabianie sobie do pensji, jest to coraz częściej poszukiwana opcja wśród Polaków. Ile zarabia SEO copywriter? Wpływ ma na to bardzo wiele czynników. Nie ma co ukrywać, że Polacy chociaż czysto teoretycznie zarabiają coraz więcej, to w rzeczywistości koszty życia również są bardzo wysokie i tak naprawdę, poszukujemy dodatkowych metod na zarobienie pieniędzy.

Bardzo dużo osób chciałoby zarabiać dodatkowo z domu i wówczas, kiedy szukają różnego rodzaju ofert i możliwości, spotykają się z czymś takim, jak zostanie copywriterem, piszącym teksty SEO. Opcje tego typu zarabiania są naprawdę dość kuszące i coraz więcej osób, zastanawiam się na poważnie, czy faktycznie nie podjąć się zarabiania w ten sposób pieniędzy jedna z rzeczy która takiej osoby interesuje to taka ile może zarabiać taki c.o. copywriter i czy to faktycznie jest opłacalne lub inaczej czy czas, który to poświęcimy, będzie warty pieniędzy, które za ten poświęcony czas otrzymany. Sprawa tutaj nie jest wcale taka jasna do wytłumaczenia, dlatego przyjrzyjmy się nieco temu tematowi.

W jaki sposób zarabiają SEO copywrite’rzy?

Ogólnie rzecz biorąc ,jeżeli chcemy sobie tutaj wytłumaczyć, jakie opcje na zarabianie pieniędzy mają osoby, które chciałyby zostać SEO copywriter’ami to musimy podzielić ten temat, na trzy osobne kategorie i te kategorie będą w zasadzie zależały od tego, w jaki sposób będziemy dajmy na to, naszą działalność prowadzić. I tak pierwszą opcją tutaj jest zarabianie poprzez portal, na którym to podejmujemy się realizacji różnych zleceń. Druga opcja jest to pracowanie jako tak zwany freelancer oraz trzecia opcja, jest to po prostu założenie własnej działalności gospodarczej, jako SEO copywriter. Tak naprawdę nie dla każdego każda z tych opcji będzie zarówno dobra, jak i też możliwa do zrealizowania. Dlatego przyjrzyjmy się temu tematowi jeszcze bardziej dokładnie.

Zarabianie przez portal z tekstami

Zarabianie za pośrednictwem portalu internetowego, jest to opcja przede wszystkim najprostsza. Nie musimy zakładać własnej działalności gospodarczej, a z portalem rozliczamy się na zasadzie umowy o dzieło. Oczywiście te nasze dodatkowe zarobki również są doliczane do naszego dochodu i musimy się z tego rozliczać z urzędem skarbowym, przy czym warto tutaj jest powiedzieć, że oprocentowanie takiego dochodu wynosi obecnie 15%, więc jest to nieco mniej niż podatek dochodowy, który na przykład musimy odprowadzić, za pracę na etacie. Pracując w takiej formie zrobimy najmniej. Średnio stawki mniej więcej oscylują w granicach od złotówki do 20 złotych za 1000 znaków ze spacjami. Wiele tutaj zależy od tego, jakiej jakości teksty będziemy pisali. To ile na przykład zarobimy miesięcznie, zależy głównie od tego jaki będziemy mieć poziom naszych umiejętności, jak dużo będziemy w stanie tekstów napisać w przeciągu miesiąca i jakiej jakości zleceń będziemy się podejmować. Jeżeli jesteśmy dobrzy w pisaniu i piszemy szybko, to nie jest wcale trudną rzeczą, żeby zarobić na przykład około dodatkowe 1000 zł miesięcznie i oczywiście warto wspomnieć, że to nie jest praca na cały etat, tylko poświęcenie się temu przez 2 do 3 godzin w ciągu dnia.

Sprawdź koniecznie:

Freelancer

Pracowanie jako copywriter na zasadzie freelacingu, jest to opcja najczęściej dużo bardziej dochodowa. Z tego typu działalności możemy się już utrzymać, pracując na pełny etat, jednak trzeba to powiedzieć, że jesteśmy w tym temacie najczęściej dużo mniej elastyczni, czyli bardzo ciężko jest pogodzić taką pracę, na przykład z jednoczesną pracą na etacie, ponieważ jeżeli będziemy podejmować się zleceń, to te zlecenia najczęściej nie będą to zlecenia na pojedyncze teksty, tylko na przykład na duże grupy tekstów i będziemy musieli temu poświęcić naprawdę dużo czasu. Najczęściej jako freelancerzy pracują osoby, które mają już spore doświadczenie, chcą pracować tylko i wyłącznie na własny rachunek, ale są to osoby, które nie chcą jeszcze lub w ogóle nie chcą, zakładać własnej działalności gospodarczej. Na pewno z tego typu formy działalności zarobimy mniej, niż na na własnej działalności gospodarczej, jednak zdecydowanie więcej, niż pracując za pośrednictwem portalu. Również stawki jakie będziemy sobie negocjować, będą większe. Możesz pracować jako specjalista SEOhttps://www.adamgrabowski.guru/specjalista-pozycjonowanie-seo/ – i wtedy Twoje zarobki na pewno będą większe.

Praca na własnej działalności gospodarczej

Praca na własnej działalności gospodarczej, będzie nam przynosić na pewno największe dochody i przede wszystkim, mamy tutaj największy wpływ na to, jakie zlecenia będziemy wykonywać. Przeważnie praca taka polega na napisaniu dobrych jakościowo tekstów, w niezbyt dużej ilości, bardzo dobrze płatnych, przy czym trzeba powiedzieć, że naprawdę trzeba się na swojej robocie znać. Można tak naprawdę zarobić pracując na własnej działalności gospodarczej różne pieniądze i zależności na przykład od miesiąca, możemy zrobić 2000 zł, możemy też zrobić 6 lub więcej. Wiele osób, które zakłada własną działalność gospodarczą, zatrudnia również mniejszych copywriterów, którzy część tekstów wykonuje za nas. Jest to na pewno rzecz, która jest warta do rozpatrzenia dla osób, które chciałyby założyć własną działalność gospodarczą.