Jak przerobić kontener morski na dom?

Jak przerobić kontener morski na dom?


Jak przerobić kontener morski na dom? Dom zbudowany z kontenerów transportowych to niedrogie mieszkanie dla osób poszukujących nietuzinkowych pomysłów na swoje cztery katy. Czy musi wyglądać jak mieszkanie socjalne, które rzadko jest liderem w dziedzinie innowacji i projektowania? Oczywiście, że nie, takie budownictwo mieszkaniowe może być bramą do uczynienia takich domów towarami gorącymi. Dom zbudowany z metalowych pojemników posiada naprawdę przystępną cenę, ale nie przeszkadza to w osiągnięciu pełnej funkcjonalności, zgodności ze wszystkimi nowoczesnymi przepisami budowlanymi, absolutnej wygody i nowoczesnego designu.

Nowoczesny dom – ekonomiczny, wygodny i piękny

Wyobrażając sobie kontener morski, prawdopodobnie nie kojarzy się go z nadającą się do zamieszkania strukturą. Przede wszystkim dzieje się tak, dlatego, że materiał, z jakiego jest wykonany (stal) nie kojarzy się z czymś naturalnym, ciepłym i wygodnym. Jednak praktyka pokazała że, domy mieszkalne z kontenerów mają wiele zalet i właśnie z tego powodu coraz częściej powstają. Jak przerobić kontener morski na dom? Geografia takiej konstrukcji coraz bardziej się rozszerza. Rozwiązanie jest dość proste – po raz kolejny realizowane są pomysł na gotowe kontenery mieszkalne. Wykonuje takie zlecenia producent tych metalowych pojemników, który prowadzi ich sprzedaż oraz wypożyczanie.

Przekształcanie ich w domy zaprojektowane specjalnie dla osób poszukujących tanich rozwiązań jest teraz przykładem tego, jak jednocześnie ekonomicznie i wydajnie budować dom. Dla tych, którzy lubią robić wszystko własnymi rękami, budowa domu z kontenerów będzie zwieńczeniem kreatywności. Cóż, jeśli spawanie metali nie jest komuś obce, nie będzie trudno zbudować dom z kontenerów własnymi rękami. Wykończenie pomieszczeń według własnych upodobań i wybranego stylu przyniesie wiele przyjemności a często będzie także spełnieniem marzeń.

Polecamy uwadze:

Z jakich pojemników warto zbudować dom?

Mieszkania z kontenerów morskich są najbardziej interesujące dla tych, którzy chcą zbudować duży i przestronny dom. Tyle, że najczęściej spotykany jest kontener morski 40 i 20 stopowy. Można znaleźć gotowy projekt domu kontenerowego, ponieważ zapotrzebowanie na ich budowę jest coraz większe. Dlatego powstała nowa niezależna branża – projektowanie i produkcja gotowych kontenerów mieszkalnych. W których zainstalowano już okablowanie elektryczne, ogrzewanie, podkłady podłogowe i ściany, wstawione są okna i drzwi. Następnie moduły te są dostarczane na plac budowy i tam łączone w jeden dom. Takie przygotowanie półfabrykatów znacznie skraca czas budowy domu. A jeśli podejdzie się do projektu poprawnie, można opracować uniwersalne moduły, które mogą być takie same dla różnych projektów domu.

Jak przekształcić smutne metalowe skrzynie w wesoły dom dla rodziny?

kontenery-morskie-sprzedazPo umieszczeniu pojemników jeden na drugim i zabezpieczeniu ich konstrukcja jest bardzo podobna do innych typów mieszkań. Czy kupując kontener mieszkalny na działkę trzeba go ocieplać? To zależy, od czasu korzystania z niego. Jeżeli jest do domek tylko na lato, to nie ma takiej konieczności, ale jeżeli jest to całoroczny domek, ocieplenie będzie niezbędne. Izolację termiczną można wykonać przez spryskanie wnętrza pianką poliuretanową, a następnie otulenie ścian płytą kartonowo-gipsową od wewnątrz. Efekt nie będzie różnił się zbytnio od mieszkania, które można zobaczyć na ulicach polskich miast.

Czy kontenery 40 stopowe będą odpowiednie? Jak najbardziej, powstaną z nich duże pomieszczenia, które spełnią funkcje salonu z aneksem kuchennym. Taki projekt nie tylko spełnia wszystkie normy budowlane, ale nawet przewyższa je pod względem właściwości termoizolacyjnych i akustycznych. Więc, kontenery morskie nie są pustymi, metalowymi pudełkami oddającymi echo, jak można by o nich pomyśleć. Trzeba przyznać, że te mieszkania z kontenerów morskich mają szczególny urok i słodką swojskość. Coraz więcej ludzi widzi siebie mieszkającego w takim miejscu. Nie można zapominać, że kontenerowiec transportowy jest nie tylko niedrogi, ale także przyjazny dla środowiska. Jest wiele aspektów przemawiających za kontynuowaniem tendencji do budowania tanich i przyjaznych domów.

Zobacz również:

Piękno domu kontenerowego zależy głównie od dwóch rzeczy:

  • Projekt architektoniczny (sposób rozmieszczenia kontenerów względem siebie, wycięcie okien i drzwi, obecność markiz i balkonów itp.)
  • Dobór materiałów wykończeniowych.

Kontener morski 40 stóp to dobry wybór:

Długość – 12,05 m.

Szerokość – 2,34 m.

Wysokość – 2,68 m.

kontener-morski-wynajemUstawiając 3 takie pojemniki obok siebie i planując z nich dom, otrzyma się mieszkanie z kontenerów morskich o wymiarach wewnętrznych 12 m na 7,1 m, czyli 85,2 m 2 powierzchni. Wnętrze domu mieszkalnego z kontenerów nie musi składać się wyłącznie z wąskich i długich pomieszczeń. Można ustawić dwa kontenery blisko siebie, zamocować je w tej pozycji, a następnie wyciąć z obu ściany, którymi opiera się o drugi pojemnik. W ten sposób połączy się dwa kontenery w jeden wspólny duży pokój. Nie należy się martwić, że kontenerowiec szybko zardzewieje. W każdym przypadku podczas budowy trzeba będzie pokryć go warstwą izolacji termicznej.