Klimatyzacja w Warszawie

Klimatyzacjia w Warszawie


Oprócz domowego sprzętu klimatyzacyjnego w Warszawie nasza firma oferuje sprzedaż, montaż, serwis urządzeń do biura i do serwerowni. Klimatyzacja w Warszawie – dawno minęły czasy, kiedy biura nie były szczególnie wygodne. Dziś takie pojęcie jak komfortowe warunki pracy stało się już nie tylko pięknymi słowami, ponieważ to od tych warunków zależy szybkość i jakość wykonywanych przez pracowników zadań, a w efekcie sukces całego biznesu. Dziś klimatyzacja jest tak samo powszechnym sprzętem biurowym, jak, powiedzmy, komputery czy kopiarki. W zależności od wielkości pomieszczeń, wysokości stropów oraz ilości osób i urządzeń pracujących w biurze stosuje się klimatyzatory zarówno domowe, jak i półprzemysłowe. Te ostatnie są o rząd wielkości mocniejsze, co jest konieczne, jeśli obsługiwane lokale mają powierzchnię 300 lub więcej metrów kwadratowych.

Wybór klimatyzacji w Warszawie z przeznaczeniem do biura

Istnieją następujące typy klimatyzatorów biurowych:

  • Monobloki, w szczególności jednostki okienne, przeżyły już swój czas, jednak nadal są produkowane, choć w niewielkich ilościach. Jednak takie urządzenia potrzebują przestrzeni okiennej, a same w sobie są zbyt hałaśliwe i niewygodne, nie wspominając o wadach konstrukcyjnych.
  • Systemy dzielone. Najpopularniejszy obecnie typy klimatyzacji w Warszawie to split i multi-split. Idealne do użytku biurowego i domowego. Klimatyzator jest podzielony na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną, co pozwala przenieść jej hałaśliwą część na zewnątrz, a kompaktową jednostkę wewnętrzną umieścić w dowolnym dogodnym miejscu w pomieszczeniu. Odmianą takiej jednostki są systemy multi-split, w których kilka urządzeń wewnętrznych jest zawieszonych na jednej jednostce zewnętrznej.

Systemy Split dzielimy według rodzaju jednostki wewnętrznej:

  • Konsole, które najczęściej widujemy w życiu codziennym i biurach montowane na ścianach.
  • Kanałowe, są one ukryte w konstrukcji międzystropowej (np. za sufitami podwieszanymi). Schłodzone powietrze dostaje się do pomieszczenia przez specjalnie ułożone kanały.
  • Kasetonowe, które są bardzo podobne do kanałowych i również są montowane w przestrzeni międzysufitowej, ale schłodzone z nich powietrze spływa natychmiast w dół przez kratki blokowe.
  • Podłoga-sufit, które są montowane na suficie lub na podłodze wzdłuż ściany.

Każdy z tych systemów ma swoje zalety i wady, ponadto każdy system różni się cechami instalacyjnymi i parametrami mocy.

Wybór klimatyzacji w Warszawie według mocy

Do każdego pomieszczenia biurowego klimatyzację w Warszawie dobieramy przede wszystkim według mocy. Rodzaj systemu jest czynnikiem drugorzędnym, choć często stawia się go na pierwszym miejscu, jeśli szef biura najpierw myśli o projekcie i łatwości instalacji, a dopiero potem o mocy urządzenia.Takie podejście jest z gruntu błędne.

Faktem jest, że wydajność każdego klimatyzatora zależy od jego mocy i jest obliczana w następujący sposób:

  • Na każde 10 m2 powierzchni wymagany jest 1 kw mocy klimatyzatora. I to pod warunkiem, że wysokość sufitów nie przekracza trzech metrów, w przeciwnym razie konieczne jest zwiększenie mocy klimatyzatora w oparciu o dodatkową objętość powietrza.
  • W pomieszczeniu z oknami od strony słonecznej moc urządzenia należy zwiększyć o kolejne 15-20 procent (w zależności od wielkości okien).
  • Wybierając klimatyzację w Warszawie z przeznaczeniem do biurowca uwzględniamy również sprzęt używany w pomieszczeniu (nie mniej niż 0,3 kw na każdy komputer, skaner itp.).
  • Każdy pracownik biurowy będzie potrzebował kolejne 0,1 kw mocy.

Kupując najtrwalszą i najbardziej energooszczędną inwerterową klimatyzację w Warszawie, trzeba wiedzieć, że dobieramy je pod kątem mocy podczas szczytowych obciążeń. Uwzględniając możliwości sieci elektrycznej w danym pomieszczeniu. Bardzo łatwo jest rozwiązać wszystkie te problemy, czyli wybrać optymalny klimatyzator do konkretnego pomieszczenia (pod względem mocy, rodzaju, konstrukcji, biorąc pod uwagę możliwości finansowe itp.). Jeśli zlecasz instalację naszej firmie to doświadczeni specjaliści nie tylko dobiorą dla Ciebie najbardziej odpowiedni sprzęt, ale także zainstalują go. Będzie działał on niezawodnie przez długi czas.

Klimatyzacja w Warszawie do serwerowni biurowej

Serwerownia to specjalne pomieszczenie w biurze, w którym zainstalowany jest sprzęt zapewniający płynną pracę nowoczesnego sprzętu biurowego. Sprzęt serwerowni bardzo się nagrzewa, a jego przegrzanie obarczone jest nie tylko spadkiem wydajności, ale także całkowitą awarią sprzętu. Wiedzą o tym wszyscy specjaliści IT, dlatego w dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych rozwiązań w zakresie doboru urządzeń klimatyzacyjnych. W Warszawie ich przestrzegamy.

Klimatyzacja w WarszawieNajważniejszy w tym przypadku jest wybór optymalnych klimatyzatorów do konkretnego pomieszczenia. Zapewniamy łatwe w utrzymaniu i stosunkowo niedrogie urządzenia. Największą trudnością w doborze klimatyzatorów do serwerowni jest to, że muszą pracować przez całą dobę i przez cały rok, czyli latem w upale, a zimą w mrozie. Nie wszystkie klimatyzatory to potrafią, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w chłodne dni olej zamarza we freonie, wydajność urządzenia jest znacznie zmniejszona, a jego zużycie wzrasta. Wszystkie te, jak i wiele innych, cechy ciągłej pracy urządzeń klimatyzacyjnych należy oczywiście wziąć pod uwagę, ponieważ awaria w pracy serwerowni to zmora administratora systemu.

Zgodnie z wymaganiami serwerownie muszą posiadać co najmniej jeden system wentylacji wyciągowej i nawiewnej z rezerwowymi silnikami elektrycznymi. Z reguły do serwerowni wybierane są najbardziej niezawodne i trwałe jednostki sprawdzonych marek. Wystarczy skorzystać z pomocy naszych specjalistów od klimatyzacji w Warszawie, a oni dobiorą i zainstalują sprzęt o wysokiej jakości.