Plakaty na ścianę

Plakaty na ścianę


Plakaty na ścianę – jak dobrać ich rozmiar? Ściany to jeden z najważniejszych elementów każdej nieruchomości. Nie tylko pełnią funkcje praktyczne, ale również te dekoracyjne. Właśnie z tego powodu powinniśmy zaopatrzyć się w ozdoby, które sprawią, że charakter wnętrza będzie bardziej atrakcyjny.

Dlaczego plakaty na wymiar to dobre rozwiązanie? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru plakatów na ścianę? W jaki sposób wkomponować plakaty na ścianę? Czy plakaty na ścianę to dekoracja godna uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Dlaczego plakaty na wymiar to dobre rozwiązanie?

Plakaty na ścianę to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba właścicieli. Dlaczego jednak cieszą się tak dużą popularnością? Okazuje się, że mogą być dostępne w różnych rozmiarach, zaczynając od tych małych, poprzez nieco większe. W praktyce oznacza to, że stosunkowo łatwo jesteśmy w stanie dobrać ozdobę, która będzie idealnie pasować do umeblowania, a także do metrażu. Plakaty ścienne dostępne są w zróżnicowanych formatach. Przykładem są chociażby modele 24×30 cm, a nawet skrajnie obszerne, np. 120×180 cm. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że plakaty o niewielkich wymiarach prezentują się nadzwyczaj dobrze, jeśli są oprawione w ramkę, jednocześnie ustawia się je na półce. W sytuacji, gdy jesteśmy zainteresowani zawieszeniem na ścianie, wówczas możliwe jest zestawienie plakatów z większymi formatami, czego efektem końcowym jest stworzenie efektownej i ciekawie prezentującej się pod względem wizualnym galerii. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że zbyt małe egzemplarze mogą być nieproporcjonalne nawet w kameralnych metrażach. Jak można zatem zauważyć, plakaty na ścianę to zdecydowanie rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru plakatów na ścianę?

Plakaty na ścianę
Plakaty na ścianę

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że do małych pokojów możemy z powodzeniem wybrać małe plakaty, natomiast do przestronnych wnętrz – duże formaty. Zasada ta nie jest jednak oczywista, bowiem na odbiór dekoracji ściennej wpływa nie tylko aspekt związany rozmiarem przedstawienia. Istotnym czynnikiem, na który wiele osób nie zwraca uwagi, jest kompozycja i kolorystyka, a nawet sposób wyeksponowania wzoru czy też orientacja (może być pionowa lub pozioma). Ważna jest również sama kompozycja – okazuje się bowiem, że na ścianie inaczej będą prezentować się modele w jasnej tonacji, a inaczej w ciemnej kolorystyce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do małych pomieszczeń wybrać plakaty wielkoformatowe – mogą przykładowo prezentować pejzaż, na którym znajdzie się duża ilość jasnego nieba. Wbrew pozorom duży format nie przytłoczy wówczas danego pomieszczenia. Niemniej ważna jest sama ekspozycja, czyli to, w jaki sposób plakaty zostaną rozwieszone. Przykładowo w niewielkich pokojach zalecanych jest kilka wzorów. Zwróćmy uwagę również na orientację wzoru- możemy optycznie podnieść sufit, który z pozoru wydaje się być stosunkowo niski, co warto mieć na uwadze.

W jaki sposób wkomponować plakaty na ścianę?

Plakaty na ścianę powinny być również odpowiednio wkomponowane w przestrzeń. Niezależnie od tego, na jaką wielkość modelu się zdecydujemy, otoczenie powinno być możliwie najbardziej sprzyjające. Specjaliści w sposób szczególny zwracają uwagę na to, że między plakatami, a pozostałymi elementami wykończeniowymi (meble, drzwi, okna) powinna być pozostawiona wolna przestrzeń. Dzięki temu dekoracje nie będą wyglądały na wciśnięte na siłę. Jeśli zdecydujemy się na duże formaty, to warto zadbać o to, aby odstępy były większe. Niewielkich rozmiarów plakaty możemy wieszać bliżej siebie. Wcześniej wspomniane dekoracje umożliwiają odmianę aranżacji, która miała miejsce dotychczas. Jest to również pośredni sposób na nadanie wyjątkowego charakteru. Dopasowane plakaty na ścianę zagwarantują, że dekoracja będzie prezentować się bardzo interesująco.

Zobacz ofertę plakatów na ścianę :

 

Czy plakaty na ścianę to dekoracja godna uwagi?

Plakaty na ścianę to dekoracja, którą jak najbardziej powinniśmy wziąć pod uwagę. Ich cechą charakterystyczną jest minimalizm i nowoczesność. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane, to mogą znajdować się właściwie w każdym wnętrzu. Nie ma znaczenia czy nasza nieruchomość urządzona jest w stylu retro, skandynawskim, nowoczesnym czy jeszcze innym. Grafiki z atrakcyjnymi nadrukami sprawdzą się niemalże wszędzie. Pamiętajmy jednak o tym, że modele powinny być dopasowane do dodatków, które posiadamy. Weźmy pod uwagę takie aspekty, jak chociażby kolorystykę zasłon, poduszek, obrusów, świec, narzut i innych tego typu elementów. Nie zapominajmy o ramach, w których grafika jest umieszczana. Ważna jest spójność z meblami, które znajdują się w salonie bądź sypialni. Jeśli szafa wyposażona jest w złote uchwyty, wówczas nie stawiajmy na ramy w kolorze srebrnym. Niestety nie będzie pasować to do siebie w satysfakcjonującym stopniu. W ofercie sklepów znaleźć można zróżnicowane plakaty na ścianę, w konsekwencji każdy konsument znajdzie coś dla siebie.