Rehabilitacja w Szczecinie

Rehabilitacja w Szczecinie


Rehabilitacja w Szczecinie – w naszym gabinecie rehabilitacyjnym nie chcemy, aby ludzie przychodzili do nas i wiedzieli, jakiej pomocy potrzebują. Jesteśmy gotowi przeanalizować jego sytuację i opracować osobisty plan działania. Naszym głównym celem jest pomoc osobom z chorobami wrodzonymi lub nabytymi, różnymi następstwami pourazowymi oraz rozpoczęcie normalnego życia po leczeniu chirurgicznym.

Programy przywracania sprawności narządu ruchu opracowują wysoko wykwalifikowani fizjoterapeuci, których szkolenie potwierdzają liczne certyfikaty i dyplomy. Terapia prowadzona jest według nowoczesnych metod rehabilitacyjnych. Specjaliści z naszej kliniki pomogą Państwu dobrać spersonalizowaną, kompleksową rehabilitację.

Rehabilitacja Szczecina po schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych:

 • Terapia ruchowa oparta na zasadach sprzężenia zwrotnego.
 • Terapia ruchowa (terapia ruchowa), terapia ruchowa. Lekcje indywidualne i grupowe.
 • Oddziaływanie mechaniczne i odruchowe na tkanki (różne rodzaje masażu).
 • Taśma ergonomiczna.

Główne zalety szczecińskiej terapii rehabilitacyjnej:

 • Najgłębsza fizjologia i adekwatność metody.
 • Wszechstronność, która oznacza szeroki zakres ruchów – w ciele nie ma ani jednego organu, który nie reaguje na ruch. Część interakcji jest związana z czynnikami hormonalnymi (każda substancja biologiczna w płynach ustrojowych we krwi jest aktualizowana w informacjach o ciele i usługach życiowych).
 • Przenosi wszystkie fizjologiczne układy starzejącego się organizmu (nie tylko) na nowy, wyższy poziom, co zapewnia zwiększoną witalność i akumulację energii.
 • Główne kursy Fizjoterapii, Masażu, Terapii Zajęciowej w naszym szczecińskim gabinecie rehabilitacyjnym.
 • Wyznaczenie działań korygujących, kolejność i sposób działania opiera się na mechanice procesu programu, stanie naprawy i uruchomieniu programu.

Terapia ruchowa stosowana w rehabilitacji w Szczecinie

Termin terapia ruchowa odnosi się do jednej z dziedzin fizykoterapii stosowanej w medycynie regeneracyjnej w celu normalizacji aktywności fizycznej i usprawnienia organizmu. Specjalne ruchy czynne i bierne wykonywane przez pacjenta mają na celu poprawę ruchomości kręgosłupa i stawów, zwiększenie elastyczności mięśni i ścięgien oraz stworzenie optymalnych mięśni odpowiedzialnych za prawidłową stabilizację ciała. Gimnastyka lecznicza to główny i najważniejszy etap rehabilitacji, zwykle całe leczenie. Zwalcza postęp wrażliwości, przewodzenia i ruchu, który kieruje atrofią, odbudową, pogłębianiem konwersji, zapobieganiem progresji choroby.

Sprawdź koniecznie:

Wskazania do terapii wysiłkowej – terapia wysiłkowa:

   • Choroby kręgosłupa (osteochondroza, przepukliny, zwyrodnienia stawów kręgosłupa, kręgów i dysków, chrząstki, kręgozmyk, zesztywnienie i zesztywnienie).
   • Zaburzenia postawy, skolioza, kifoza.
   • Zaburzenia stawów (zapalenie stawów, artropatia).
   • Choroba nerwów obwodowych.
   • Dysfunkcja układu nerwowego.
   • Choroba trzewna.
   • Rehabilitacja po kontuzji.

Urazy mogą mieć różny charakter:

   • pęknięcie.
   • przemieszczenie.
   • siniaki itp.

Główną funkcją rehabilitacji w Szczecinie po kontuzji jest przywrócenie sprawności uszkodzonej części ciała, aby mogła ona funkcjonować jak dotychczas.

Zobacz więcej:

Przywrócenie zakresu ruchu stawu po przykurczu

Rehabilitacja w Szczecinie
Rehabilitacja w Szczecinie

Przykurcz stawowy (zwężenie, skurcz) to inwazja stawu, która ogranicza jego ruchomość. Występują przykurcze wrodzone, takie jak kręcz szyi, stopa końsko-szpotawa itp., spowodowane urazem, stanem zapalnym lub innymi uszkodzeniami samego stawu lub więzadeł, mięśni i tkanek skóry. Oba te czynniki powodują atrofię mięśni, a kończyna może przestać rosnąć i ostatecznie zostać całkowicie niepełnosprawna.

Zwracając się niezwłocznie o wykwalifikowaną pomoc do naszych specjalistów rehabilitacji w Szczecinie, możesz ograniczyć takie negatywne konsekwencje. Ponieważ o wiele łatwiej jest powstrzymać przykurcze niż je leczyć. Oferujemy osobny program przywracający zakres ruchu stawu. Uważamy, że logicznym zakończeniem naszej pracy jest moment, w którym osoba w pełni rozumie potrzebę ciągłej samodzielnej pracy.

Masaż klasyczny w szczecińskim gabinecie rehabilitacyjnym

Po uderzeniu wszystkich zacznij pocierać i masować siniaki. Miejscowe działanie powoduje przepływ krwi, zmniejsza ból, a przy odpowiedniej technice może mieć korzystny wpływ na mięśnie, układ nerwowy i narządy wewnętrzne. Główną zaletą masażu klasycznego jako rehabilitacji szczecińskiej jest to, że ma niewiele przeciwwskazań i może być stosowany w trakcie leczenia i rekonwalescencji.

Czym jest masaż klasyczny?

Współczesna medycyna wyróżnia główne dyscypliny:

     • Higiena i piękno, najlżejsze ma na celu utrzymanie zdrowia i zapobieganie chorobom.
     • Ćwiczenia – stosowane w celu utrzymania sprawności fizycznej, łagodzenia zmęczenia, zapobiegania kontuzjom.
     • Leczenie – w przypadku różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i narządów wewnętrznych.

Bez względu na to, jak bezpieczny jest masaż, lepiej wybrać się do Szczecina, aby znaleźć dobrego terapeutę, w końcu nieprofesjonalne leczenie w najlepszym wypadku nie przyniesie efektu, a może nawet zaszkodzić. Klasyczny masaż leczniczy to technika sprawdzona przez pokolenia i sprawdzona w wielu różnych dolegliwościach. Nasi eksperci pomogą Ci pozbyć się przewlekłego bólu, rozwiązać problemy zdrowotne i po prostu dodać energii i poprawić nastrój.