Rehabilitacja w Szczecinie

Rehabilitacja w Szczecinie


Rehabilitacja w Szczecinie – w naszym gabinecie rehabilitacyjnym nie chcemy, aby ludzie przychodzili do nas i wiedzieli, jakiej pomocy potrzebują. Jesteśmy gotowi przeanalizować jego sytuację i opracować osobisty plan działania. Naszym głównym celem jest pomoc osobom z chorobami wrodzonymi lub nabytymi, różnymi następstwami pourazowymi oraz rozpoczęcie normalnego życia po leczeniu chirurgicznym.

fizjoterapia Szczecin
fizjoterapia Szczecin

Programy przywracania sprawności narządu ruchu opracowują wysoko wykwalifikowani fizjoterapeuci, których szkolenie potwierdzają liczne certyfikaty i dyplomy. Terapia prowadzona jest według nowoczesnych metod rehabilitacyjnych. Specjaliści z naszej kliniki pomogą Państwu dobrać spersonalizowaną, kompleksową rehabilitację.

Rehabilitacja Szczecina po schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych:

 • Terapia ruchowa oparta na zasadach sprzężenia zwrotnego.
 • Terapia ruchowa (terapia ruchowa), terapia ruchowa. Lekcje indywidualne i grupowe.
 • Oddziaływanie mechaniczne i odruchowe na tkanki (różne rodzaje masażu).
 • Taśma ergonomiczna.

Główne zalety szczecińskiej terapii rehabilitacyjnej:

 • Najgłębsza fizjologia i adekwatność metody.
 • Wszechstronność, która oznacza szeroki zakres ruchów – w ciele nie ma ani jednego organu, który nie reaguje na ruch. Część interakcji jest związana z czynnikami hormonalnymi (każda substancja biologiczna w płynach ustrojowych we krwi jest aktualizowana w informacjach o ciele i usługach życiowych).
 • Przenosi wszystkie fizjologiczne układy starzejącego się organizmu (nie tylko) na nowy, wyższy poziom, co zapewnia zwiększoną witalność i akumulację energii.
 • Główne kursy Fizjoterapii, Masażu, Terapii Zajęciowej w naszym szczecińskim gabinecie rehabilitacyjnym.
 • Wyznaczenie działań korygujących, kolejność i sposób działania opiera się na mechanice procesu programu, stanie naprawy i uruchomieniu programu.

Terapia ruchowa stosowana w rehabilitacji w Szczecinie

Termin terapia ruchowa odnosi się do jednej z dziedzin fizykoterapii stosowanej w medycynie regeneracyjnej w celu normalizacji aktywności fizycznej i usprawnienia organizmu. Specjalne ruchy czynne i bierne wykonywane przez pacjenta mają na celu poprawę ruchomości kręgosłupa i stawów, zwiększenie elastyczności mięśni i ścięgien oraz stworzenie optymalnych mięśni odpowiedzialnych za prawidłową stabilizację ciała. Gimnastyka lecznicza to główny i najważniejszy etap rehabilitacji, zwykle całe leczenie. Zwalcza postęp wrażliwości, przewodzenia i ruchu, który kieruje atrofią, odbudową, pogłębianiem konwersji, zapobieganiem progresji choroby.

Sprawdź koniecznie:

Wskazania do terapii wysiłkowej – terapia wysiłkowa:

   • Choroby kręgosłupa (osteochondroza, przepukliny, zwyrodnienia stawów kręgosłupa, kręgów i dysków, chrząstki, kręgozmyk, zesztywnienie i zesztywnienie).
   • Zaburzenia postawy, skolioza, kifoza.
   • Zaburzenia stawów (zapalenie stawów, artropatia).
   • Choroba nerwów obwodowych.
   • Dysfunkcja układu nerwowego.
   • Choroba trzewna.
   • Rehabilitacja po kontuzji.

Urazy mogą mieć różny charakter:

   • pęknięcie.
   • przemieszczenie.
   • siniaki itp.

Główną funkcją rehabilitacji w Szczecinie po kontuzji jest przywrócenie sprawności uszkodzonej części ciała, aby mogła ona funkcjonować jak dotychczas.

Przywrócenie zakresu ruchu stawu po przykurczu

Rehabilitacja w Szczecinie
Rehabilitacja w Szczecinie

Przykurcz stawowy (zwężenie, skurcz) to inwazja stawu, która ogranicza jego ruchomość. Występują przykurcze wrodzone, takie jak kręcz szyi, stopa końsko-szpotawa itp., spowodowane urazem, stanem zapalnym lub innymi uszkodzeniami samego stawu lub więzadeł, mięśni i tkanek skóry. Oba te czynniki powodują atrofię mięśni, a kończyna może przestać rosnąć i ostatecznie zostać całkowicie niepełnosprawna.

Zwracając się niezwłocznie o wykwalifikowaną pomoc do naszych specjalistów rehabilitacji w Szczecinie, możesz ograniczyć takie negatywne konsekwencje. Ponieważ o wiele łatwiej jest powstrzymać przykurcze niż je leczyć. Oferujemy osobny program przywracający zakres ruchu stawu. Uważamy, że logicznym zakończeniem naszej pracy jest moment, w którym osoba w pełni rozumie potrzebę ciągłej samodzielnej pracy.

Masaż klasyczny w szczecińskim gabinecie rehabilitacyjnym

Po uderzeniu wszystkich zacznij pocierać i masować siniaki. Miejscowe działanie powoduje przepływ krwi, zmniejsza ból, a przy odpowiedniej technice może mieć korzystny wpływ na mięśnie, układ nerwowy i narządy wewnętrzne. Główną zaletą masażu klasycznego jako rehabilitacji szczecińskiej jest to, że ma niewiele przeciwwskazań i może być stosowany w trakcie leczenia i rekonwalescencji.

Czym jest masaż klasyczny?

Współczesna medycyna wyróżnia główne dyscypliny:

     • Higiena i piękno, najlżejsze ma na celu utrzymanie zdrowia i zapobieganie chorobom.
     • Ćwiczenia – stosowane w celu utrzymania sprawności fizycznej, łagodzenia zmęczenia, zapobiegania kontuzjom.
     • Leczenie – w przypadku różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i narządów wewnętrznych.

Bez względu na to, jak bezpieczny jest masaż, lepiej wybrać się do Szczecina, aby znaleźć dobrego terapeutę, w końcu nieprofesjonalne leczenie w najlepszym wypadku nie przyniesie efektu, a może nawet zaszkodzić. Klasyczny masaż leczniczy to technika sprawdzona przez pokolenia i sprawdzona w wielu różnych dolegliwościach. Nasi eksperci pomogą Ci pozbyć się przewlekłego bólu, rozwiązać problemy zdrowotne i po prostu dodać energii i poprawić nastrój.