Pompy ciepła

Pompy ciepła


Ile oszczędzają pompy ciepła powietrze-woda? Ze względu na znaczne oszczędności kosztów ogrzewania, systemy pomp ciepła zwracają się po 3-4 latach. Całkowity okres ich działania wynosi co najmniej 20-40 lat, czyli znacznie dłużej niż jakikolwiek inny rodzaj urządzeń grzewczych.

Doskonałym wyborem na zasadzie energooszczędności jest szeroka gama kompaktowych wysokowydajnych jednostek pracujących do ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej, która pozwala najdokładniej wybrać model, którego potrzebujesz pod względem funkcji i wydajności dla konkretnego projektu.

Koszt powietrznych pomp ciepła

Tak, teraz pompa ciepła do ogrzewania jest znacznie droższa niż kocioł gazowy, elektryczny czy na paliwo stałe. Ale to złożone, zaawansowane technologicznie urządzenie z inteligentnym sterowaniem, jednym urządzeniem zamiast trzech z możliwością zewnętrznego (przez Internet) sterowania i ustawiania parametrów. Ponadto korzyści w zakresie funkcji, poziomu komfortu i oszczędności na rachunkach za media znacznie przewyższają koszt powietrznej pompy ciepła. Wybierając lepszy i bardziej energooszczędny sprzęt, uzyskujesz mniejsze zużycie energii i szybszy zwrot z inwestycji.

Minimalne koszty eksploatacji w porównaniu do innych urządzeń grzewczych. Na każdy 1 kW energii elektrycznej pompa ciepła wytwarza 3 kW ciepła. Oznacza to, że koszt zaopatrzenia w energię w domu zmniejsza się od 2 do 4 razy. Rezultat: mieszkasz w większym komforcie i bezpieczeństwie. Nie jesteś już zależny od tego, czy gaz jest dostarczany, czy nie. Mniej rachunków, płacisz tylko za prąd i stajesz się bardziej autonomiczny.

To nie tylko ogrzewanie domu, ale także klimatyzacja

Urządzenie zapewni nie tylko pełne ogrzewanie i zaopatrzenie w ciepłą wodę, ale również latem pracuje jako klimatyzacja. Wielofunkcyjność wymaga zintegrowanego podejścia do instalacji pompy ciepła. Na podstawie potrzeb właściciela domu, pompa ciepła dobierana jest indywidualnie. Możliwość klimatyzacji z pompą ciepła w okresie letnim pozwala zrezygnować z dodatkowych jednostek zewnętrznych (jak ma to miejsce w przypadku klimatyzatorów domowych) i zaoszczędzić na ich zakupie i dalszej konserwacji. Pompa ciepła działa na zasadzie zużycia energii elektrycznej. Obecnie istnieje już wiele sposobów na pozyskiwanie energii elektrycznej w alternatywny sposób (panele słoneczne, farmy wiatrowe itp.). Dodatkowo pompa ciepła potrzebuje 4 razy mniej energii elektrycznej niż bojler elektryczny i nie potrzebuje gazu.

Jak kupić powietrzną pompę ciepła?

Pompy ciepła
Pompy ciepła

Aby kupić pompę ciepła, nie trzeba przez lata oszczędzać i nadal płacić wygórowanych cen za gaz czy węgiel. Możesz wybrać jeden z niezawodnych programów dofinansowania do zakupu pompy ciepła: Czyste Powietrze, ulga termomodernizacyjna, Stop Smog, Moje Ciepło, Mój Prąd. Dzięki wsparciu finansowemu możesz cieszyć się wszystkimi zaletami komfortu z pompą ciepła i oszczędzać na opłatach za ciepło. Świadomość ekologiczna ludzi oraz wielofunkcyjność tych maszyn cieplnych powoduje, że stale wzrasta zainteresowanie instalowaniem pomp ciepła, dlatego liczba programów stymulujących ich realizację rośnie. Oczywiście przy wyborze modelu konieczne są bardzo dokładne obliczenia i przeprowadzenie wstępnych prac nad termomodernizacją budynku. Pomoże to znacznie obniżyć wymaganą moc grzewczą, a co za tym idzie cenę powietrznej pompy ciepła.

Perspektywy i prognozy

Opierając się na wieloletniej tradycji i ciesząc się pozytywnymi opiniami, Pompy ciepła 24 spełniają najwyższe wymagania w zakresie niezawodności, charakteryzują się oszczędnym zużyciem energii i niskim poziomem hałasu. Istnieje wiele przykładów instalacji i bardzo wydajnej pracy takich jednostek wraz z już zainstalowanym wyposażeniem (kotły elektryczne, kotły gazowe i na paliwa stałe), są przykłady energooszczędnych kompleksów opartych na źródłach alternatywnych (pompa ciepła + fotowoltaika). Istnieje wiele przykładów takich pomp ciepła pracujących skutecznie do ogrzewania i ciepłej wody w obiektach komercyjnych.

Powietrzne a gruntowe pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła mają niższą cenę w porównaniu do gruntowych pomp ciepła i stosunkowo wysoki średni roczny współczynnik wydajności cieplnej. Również tego typu pompy ciepła mogą w podstawowej konfiguracji zapewnić aktywne chłodzenie. Inteligentny system oczyszczania wymiennika ciepła z lodu, pozwala efektywnie wykorzystać powietrzną pompę ciepła przy dużej wilgotności i ujemnych temperaturach. Czynniki te przyczyniają się do powszechnego ich stosowania zarówno przy tworzeniu nowych systemów grzewczych, jak i modernizacji przestarzałych.

Główną różnicą pomiędzy powietrzną pompą ciepła a geotermalną jest jej niższy koszt, a jednocześnie niższa wydajność przy niskich temperaturach zewnętrznych. Jednocześnie średni roczny współczynnik sprawności pozostaje dość wysoki, co zapewnia bardziej wydajną pracę pompy ciepła w porównaniu z jakimikolwiek innymi systemami grzewczymi. Dlatego stosowanie powietrznych pomp ciepła jest ekonomicznie uzasadnione w głównej strefie temperaturowej (do -15 C°), po której system grzewczy przechodzi na dogrzewanie. Większość powietrznych pomp ciepła zapewnia ogrzewanie do -20 C°/-30 C°, po czym system grzewczy przełącza się na dogrzewanie.